Dlaczego warto jeść lody zimową porą? – to warto wiedzieć

Lody to przysmaki, po które najchętniej sięgamy w sezonie letnim. Zimą wolimy spożywać ciepłe herbatki czy też grzańce. Dlatego w dalszej części artykułu rozwiejemy wątpliwości dotyczące spożywania lodów z okresie zimowym.

Korzyści zdrowotne lodów

Naturalne lody na dowóz

Lody naturalne warto spożywać w okresie zimowym nie tylko ze względu na fakt, że się szybko nie roztapiają, ale również na szereg innych zalet. Po pierwsze lody na bazie naturalnych produktów mają niską zawartość sodu, dostarczają również dużą ilość magnezu, wapnia, fosforu, potasu i innych witamin typu: A, B, C, D i E. Dlatego są one szczególnie polecane osobom z osteoporozą oraz miażdżycą. To dzięki witamin z grupy B wzmacniamy swój organizm na stres i zmęczenie. Dlatego też lody są szczególnie polecane w czasie jesiennej chandry. Kolejną kwestią jest fakt, że lody są idealnym lekarstwem na anginę i przeziębienie. Bowiem zmniejszają one obrzęk, przyspieszają gojenie się ran w jamie ustnej, dlatego są one polecane po operacjach migdałków czy też ekstrakcji zęba. Warto również wziąć pod uwagę, że to w sezonie letnim lody mogą powodować ból gardła, ponieważ dochodzi do zbyt dużych różnic temperatur i gardło staje się bardziej podatne na drobnoustroje. Lody na bazie jogurtu naturalnego jedzone z umiarem wspomagają odchudzanie, ponieważ są deserem mniej kalorycznym od tradycyjnych słodkości typu: batoniki czy też czekolada.

Lody na dowóz z lodziarni Nowe Horyzonty

Jedzenie lodów w okresie zimowym może przynieść wiele korzyści, jeśli sięgamy po lody z naturalnych składników na przykład: na bazie jogurtu naturalnego. Lody na patyku wcale nie są korzystniejsze, bowiem zawierają wiele chemicznych dodatków takich jak: stabilizatory, barwniki czy też konserwanty. Dlatego zawsze warto sprawdzać i weryfikować skład na opakowaniach. Nienaturalny kolor lub zbyt intensywny aromat i smak również może być dla nas sygnałem. Warto sięgać po lody z lodziarni, które oferują produkty z jogurtów naturalnych. Na szczególną uwagę zasługuje firma Nowe Horyzonty, poniewaz oferuje naturalne lody na dowóz na terenie Zielonej Góry. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej szczegółów lub sprawdzić menu, wejdź na stronę internetową podlinkowaną poniżej: https://nowe-horyzonty.com/dowoz/