Jak wygląda budowa i jakie są koszty wykonania kortu tenisowego?

Kort tenisowy to miejsce, sprzyjające aktywności fizycznej i emocjonującym pojedynkom sportowym. Wybudowanie własnego kortu tenisowego może być marzeniem wielu miłośników tej dyscypliny. Jednak zanim przystąpimy do planowania budowy swojego własnego kortu tenisowego, ważne jest, aby zrozumieć, jak wygląda ten proces oraz jakie koszty są z nim związane.

Ile wynoszą koszty budowy kortu tenisowego 

Koszty budowy kortu tenisowego to istotny czynnik, który wpływa na decyzję o realizacji takiego projektu. Jednak aby oszacować koszty, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników, takich jak rodzaj nawierzchni, rozmiar kortu, lokalizacja, a także ewentualne dodatkowe wyposażenie, takie jak oświetlenie czy ogrodzenie kortu. Jakie jeszcze czynniki mają realny wpływ na ostateczny budżet tego projektu? Otóż wybór rodzaju nawierzchni ma ogromny wpływ na koszty budowy. Korty trawiaste są zazwyczaj droższe w utrzymaniu i wymagają regularnej pielęgnacji, podczas gdy nawierzchnie twarde, takie jak twarda nawierzchnia kortu z betonu, mogą być bardziej kosztowne na etapie budowy, ale mają niższe koszty konserwacji. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się nawierzchnie z polipropylenu (dobrym przykładem są nawierzchnie typu Courty ).

Co ma wpływ na koszt budowy kortu tenisowego?

Wybór nawierzchni dedykowanej na kort tenisowy oraz lokalizacja samego kortu mają nierzadko wpływ na ostateczną cenę całej inwestycji. Ale nie są to jedyne koszty, które należy uwzględnić przy budowie kortów tenisowych. Na cenę ostateczną ma wpływ rozmiar kortu oraz jego przeznaczenie. Mając w planie budowę małego kortu do gry na przydomowym ogródku cena za taką inwestycję będzie dużo niższa w porównaniu do kortów komercyjnych. Trzeba pamiętać, że oświetlenie kortu, ogrodzenie, siatki, wygodne krzesła i inne dodatki również wpłyną na koszty budowy. Dodatkowe elementy mogą dostosować kort do twoich indywidualnych potrzeb, ale także zwiększyć koszty całej inwestycji.