Najpopularniejsze kierunki na uczelniach w Katowicach

W Katowicach znajduje się wiele renomowanych uczelni wyższych. Jeśli chodzi o poziom i dostęp do edukacji studenci mają w czym wybierać. Mogą podjąć naukę zarówno w prywatnych jak i publicznych uczelniach. Każda z nich oferuje szeroki wybór kierunków, jednak niektóre są szczególnie popularne wśród studentów.

Przyszłościowe kierunki studiów – jakie specjalizacje cieszą się największym  zainteresowaniem 

Wybór studiów wyższych zazwyczaj podyktowany jest zainteresowaniami jak również obecną sytuacją panującą na rynku pracy. Każdy kto podejmuje studia wyższe chce mieć pewność, że zdobędzie zawód w którym znajdzie dobrze płatną pracę. Z tego względu coraz więcej studentów podejmuje edukację na przyszłościowych kierunkach. Na pewno warto do nich zaliczyć studia o charakterze humanistycznym i technicznym. Filologia angielska, resocjalizacja, marketing w mediach, zarządzanie zasobami ludzkimi, energetyka to kierunki/specjalności, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród studentów. 

Popularne i najczęściej wybierane uczelnie w Katowicach

Jedną z popularnych uczelni w Katowicach jest Wyższa Szkoła Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach (WSZOP). Uczelnia ta oferuje kierunki związane z zarządzaniem, marketingiem, psychologią, bezpieczeństwem wewnętrznym. Studenci mają możliwość zdobycia wiedzy z zakresu biznesu, psychologii czy mediów, co daje im szerokie możliwości rozwoju zawodowego. Więcej na temat kierunków studiów i rekrutacji dowiesz się na stronie uczelni: https://wszop.edu.pl

Dlaczego warto wybrać studia w Katowicach?

Katowice to jedno z tych miast, które przyjazne jest studentom, jednak to nie jedyny powód dla którego warto podjąć tutaj studia. Dostęp do edukacji wyższej, szansa na rozwój zawodowy, możliwość podjęcia studiów na prestiżowych uczelniach, nauka w trybie dziennym i zaocznym to wszystko sprawia, że Katowice są równie często wybieranym miastem do studiowania co Kraków.