Jak wybrać studia podyplomowe?

Coraz więcej uczelni oferuje studia podyplomowe. Specjalizacji i kierunków na których można się kształcić jest całkiem sporo. Jest to dobra wiadomość szczególnie dla tych studentów, który nie są jeszcze zdecydowani jaki kierunek edukacji chcą wybrać. Większość uczelni stawia na edukację specjalistów którzy są potrzebni na rynku pracy.

Zatem podejmując edukację na studiach wyższych możemy mieć pewność że wykształcenie umożliwi nam podjęcie lepszej pracy. Jako że oferta studiów podyplomowych jest szeroka, czym właściwie kierować się przy ich wyborze?

Sprawdź ofertę edukacyjną

W pierwszej kolejności zapoznajmy się z dostępną ofertą edukacyjną. Jak uczelnia prowadzi zajęcia w jakich trybach, ile czasu trwa edukacja na wybranym kierunku. W zależności od specjalizacji nauka może trwać 2 lub 4 semestry. Warto też zapoznać się z tym jaką formę edukacji uczelnia preferuje czy bardziej stawia na zajęcia teoretyczny czy może praktyczne. Jest to ważna informacja szczególnie jeśli chcemy podjąć naukę na specjalności technicznej w której liczy się praktyka zawodowa.

Specjalności/ kierunki na studiach podyplomowych

Studia podyplomowe wybierają nie tylko studenci którzy dopiero ukończył studia wyższe i chcą uzupełnić swoją wiedzę ale bardzo często również osoby które chcą się przekwalifikować. Dlatego też lista specjalności na studiach podyplomowych jest naprawdę obszerna. Każdy znajdzie odpowiedni dla siebie kierunek studiów. Do wyboru są zarówno kierunki czysto techniczne jak również specjalności dla humanistów. Każdego roku można zaobserwować większe lub mniejsze zainteresowanie konkretnymi specjalnościami. W roku akademickim 2021/2022 dużą popularnością cieszyły się studia podyplomowe na specjalności: kadry i płace, bhp, kryminologia. Jeśli chodzi o lokalizację, na Śląsku podjęło najwięcej studentów edukację na studiach podyplomowych. Katowice od jakiegoś czasu stały się również miastem studentów. W Katowicach funkcjonuje wiele uczelni, które cieszą się dobrą sławą. Studia podyplomowe w Katowicach wielu studentów podejmuje na uczelni WSZOP. Na tej uczelni proces rekrutacji jest bardzo ułatwiony. Natomiast dostęp do specjalności na studiach podyplomowych również – tutaj można podjąć naukę na specjalnościach: kadry i płace, zarządzanie jakością, bhp i wielu innych. Szczegóły dotyczące oferty edukacyjnej znajdziesz na stronie uczelni: https://wszop.edu.pl